Na co nie warto tracić czasu?

12:32Czy miewacie czasami tak, że czujecie jak czas ucieka Wam między palcami?

Przejmujecie się wszystkim nawet najdrobniejszymi czynnościami? Jeśli tak to właśnie przez nadmierną uwagę skupioną na rzeczach mało istotnych tracimy czas i mamy wrażenie, że stoimy w miejscu a nasza praca nie przynosi rezultatów. Czujemy się zmęczone i sfrustrowane.

Dlatego w dzisiejszym poście skupię się na rzeczach, które siedzą w naszej głowie i sprawiają, że tracimy czas.1. Brak asertywności.


Ile razy zdarzyło Wam się, że nie potrafiłyście komuś odmówić przez co traciłyście swój czas aby zadowolić kogoś innego. Nie chodzi tutaj o bycie wrednym czy nieuczynnym, ale weryfikujmy czy ktoś nie chce nas wykorzystać dla swoich korzyści. Czasami lepiej odmówić mimo, że przychodzi to z trudnością, jednak zapobiegniemy borykaniu się z konsekwencjami w przyszłości. Powtórzę jednak jeszcze raz, że oczywiście należy być miłym i uczynnym, ale jeżeli naprawdę chcemy coś zrobić a nie dlatego, że czujemy presję.2. W oczekiwaniu na inspirację...


"Nie mam weny", "Brak mi inspiracji" ile razy przeszło nam to przez myśl. Owszem czasem jesteśmy bardziej kreatywni czasem mniej jednak pamiętajmy, że inspiracja nie przychodzi sama. Jest skutkiem naszego działania. Najprostszym przykładem, który obala wygodne dla nas powiedzenie o braku inspiracji jest brak motywacji do ćwiczeń, który znika gdy oglądamy wysportowane ciała o jakich marzymy. Nie mamy weny do sprzątania czy zorganizowania sobie przestrzeni? Oglądając wystroje wnętrz o jakich marzymy skłoni nas to do działania.3. Co ludzie powiedzą?


Martwienie się opinią ludzi powstrzymuje nas od działania. Zastanawiamy się jak to co robimy zostanie odebrane przez otoczenie. Ale po co? Nauczmy się być w pewnych sferach egoistami. Czasami postawienie siebie i własnych pragnień ponad innymi wyjdzie nam na dobre. Mówię tutaj jednak o samorealizacji i spełnianiu marzeń, a nie o egoistycznym czy egocentrycznym podejściu do całego świata.4. Ona jest ode mnie lepsza.


Porównywanie się do innych powoduje, że czujemy się źle. Próbujemy komuś dorównać przez co zatruwamy siebie i kontakty z tą osobą. Każdy jest inny i posiada różne zdolności. Znajdźmy swoje mocne strony i zapomnijmy o tym w czym ktoś jest lepszy od nas. To niczego nie zmieni natomiast inne podejście już tak.5. Zrobię to później.


Odkładamy wiele zadań na później. Jednak czasami warto odpuścić realizację któregoś z nich, ponieważ do większości zaczętych już nie wracamy, a jedynie odczuwamy, że nad nami ciążą. Wyznaczmy sobie priorytety i na nich skupmy swoją całą uwagę. Niedokończone zadania sprawiają, że marnujemy na nie czas, który możemy poświęcić na coś innego.6. Boję się.


Strach jest naturalnym uczuciem dla każdego z nas. Jednak nie pozwólmy by sparaliżował nas i powstrzymał przed osiągnięciem wyznaczonych celów. Strach przeminie, a gdy to nastąpi zyskamy więcej niż gdy pogrążymy się w rozmyślaniu jak to będzie i czy damy radę.


You Might Also Like

2 komentarze

  1. Przyznam, że zrobiłaś na mnie wrażenie pisząc ten post, aż musiałam go sobie zapisać ;)
    zapraszamy ;)
    http://smutne-grubaski.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń