Keratynowe prostowanie włosów.

22:52


Hej kochani!


Na temat keratynowego prostowania zostało powiedziane już naprawdę wiele dlatego mój post kieruję do osób, które jeszcze są zielone w tym temacie i przedstawię pigułkę wiadomości, które warto wiedzieć na początek.

KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW


Co to jest?


Keratynowe prostowanie włosów do proces wprasowywania keratyny-naturalnego składnika budulcowego naszych włosów. Zabieg ten ma na celu regenerację, odżywienie i wygładzenie włosów.

Na czym polega?


Jak wyżej wspomniałam jest to zabieg wprasowywania keratyny. Do wykonania prostowania używa się rozgrzanej do około 230 stopni prostownicy. Pod wpływem ciepła łuski naszych włosów rozchylają się dzięki czemu keratyna wnika w strukturę włosów.

Dla kogo?


Dla wszystkich kobiet, które zmagają się z niesfornymi włosami, które się puszą, wywijają i kręcą. Ale przede wszystkim dla osób, które mają włosy zniszczone wymagające silnej regeneracji i odbudowy.

Jak długo efekt się utrzymuje?


W zależności od użytego preparatu czas to od 3-6 miesięcy.

Formaldehyd
Wiele dostępnych na rynku preparatów zawiera formaldehyd, który służy w branży budowlanej czy do balsamowania zwłok. Jest to silnie trujący, rakotwórczy bezbarwny gaz drażniący skórę i drogi oddechowe. Podczas prostowania odczuwamy pieczenie oczu czy trudności z oddychaniem. Stąd też jest wiele kontrowersji wokół zabiegu keratynowego. Jednak z racji tego, że prostowanie wykonujemy raz na około pół roku wiele kobiet na to nie zważa. Ja zawsze staram się to robić przy otwartych oknach, a nawet dobrze wykonać go na balkonie w porze letniej. Ale o tym napiszę jeszcze w przyszłości kiedy przedstawię Wam jak wykonać keratynowe prostowanie włosów w domu.

Koszty zabiegu

Zabieg wykonywany w salonie kosztuje od około 400zł
W domu koszty zmniejszają się do około 100zł w zależności od długości włosów. Gotowe zestawy zawierające szampon,keratynę i odżywkę znajdziecie na allegro. Jednak warto sprawdzić sprzedawców. Tutaj jest wątek dotyczący prostowania zawierający polecanych sprzedawców.Wkrótce napiszę Wam jak zrobić zabieg keratynowego prostowania włosów w domu i pokażę efekty.

You Might Also Like

4 komentarze

 1. mi sie marzą kręciołki nigdy bym się na takie prostowanie nie zdecydowała

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy post ;)
  Nie wiedziałam o czymś takim ;)
  Pozdrawiam!
  zubrzycanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe!

  Zapraszam na nowy post! Jeśli Ci się spodoba będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz i zaobserwujesz mój blog. :)
  Sprawdź też KONKURS u mnie!
  >> ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM <<
  OdpowiedzUsuń