Dlaczego warto pić herbatę miętową?

15:13

Hej kochani!

Dzisiejszy post nieco inny, lecz wciąż mieszczący się w sferze urody. To jak się czujemy wpływa w dużym stopniu na to jak wyglądamy i jak jesteśmy postrzegani przez innych. 
Herbata miętowa to produkt, który zawsze gości na mojej półce. Ostatnimi czasy często sięgam po herbatę, a w tym właśnie po napar z mięty. Wielokrotnie herbatka z mięty złagodziła niestrawności po cięższym jedzeniu. 
Jednak nie na tym kończą się właściwości tego naparu. Świetnie poprawia metabolizm oraz zmniejsza ochotę na słodkości. Jeżeli po obiedzie ssie Was, aby zjeść coś słodkiego to wypicie zielonej herbaty skutecznie odegna tę zachciankę. Z drugiej strony dzięki działaniu przeciwskurczowemu możemy pić zieloną herbatę w przypadku bardzo bolesnych miesiączek. Nie zadziała wprawdzie przeciwbólowo, ale złagodzi odczuwany dyskomfort. 
 W przypadkach stresowych sytuacji jestem wierna melisie, ale herbata z mięty również zmniejsza zdenerwowanie i działa uspokajająco. 
Herbata miętowa jest jedną z nielicznych ziołowych herbat, które nie drażnią zapachem i świetnie smakuje. Dlatego warto czasami zamienić zwykłą herbatę czy owocową właśnie na napar z mięty :)
Dla podsumowania wypunktowałam właściwości miętowej herbaty, a może któraś z Was(jeśli jeszcze tego nie robi) skusi się na filiżankę mięty. 

kontroluje apetyt- zmniejsza ochotę na słodkości
poprawia perystaltykę jelit-jedzenie jest szybko i sprawnie transportowane w organiźmie
łagodzi zaparcia i problemy żołądkowe
działa przeciwskurczowo
zmniejsza zdenerwowanie
działa uspokajająco
poprawia metabolizm
łagodzi objawy przeziębienia i ułatwia oddychanie
You Might Also Like

1 komentarze