❄Coraz bliżej Święta ❄Jak nie przytyć❄

10:28


Święta kojarzą nam się z obżarstwem i dodatkowymi kilogramami. Nie musi tak być jeśli tylko będziemy się kierować według pewnych zasad.
To bardzo oczywiste i znane wszystkim zasady, ale Święta rządzą się swoimi prawami i często o tym zapominamy, dlatego postanowiłam o tym wspomnieć.
Wybierz mniejszy talerz.

Mniejszy talerz sprawi, że zjesz mniej, ponieważ  na małych talerzach posiłki wydają się większe. A bardzo ludzkie jest tzw: "jedzenie oczami".

Jedz powoli

Informacja o spożytym posiłku trafia do mózgu z opóźnieniem. Dlatego po około 20 minutach dopiero jesteśmy w stanie stwierdzić czy jesteśmy dalej głodni. Mimo tylu apetycznych dań na świątecznym stole, które chcemy zjeść warto robić to powoli. Nikt nam tego nie zabierze ;)

Unikaj kolorowych, słodkich napojów i alkoholu

 W Święta zazwyczaj mamy pod dostatkiem słodkich gazowanych napojów i soków, a także nie brakuje alkoholu. Starajmy się tego unikać i mimo pokus postawić na wodę. Dodatkowo wypita szklanka wody przed posiłkiem sprawi, że zjemy mniej.

Jedz częściej, ale mniej

Dzięki temu nie ominie Cię żaden świąteczny przysmak, ale nie odczujesz przesycenia i nie poskutkuje to dodatkowymi kilogramami po Świętach.

Zacznij dzień od śniadania

Dzięki temu nie dopadnie Cię wilczy głód, który sprawia, że jemy bardziej łapczywie i więcej.

Nie podjadaj

Jeżeli pomagasz w przygotowaniach wigilijnej kolacji lub sama ją przyrządzasz nie podjadaj. To trudne, ale poskutkuje tym, że później dania będą lepiej smakowały i nie przytyjesz.

Umiar,umiar,umiar

Nie jedz więcej niż jest to konieczne. Zamiast 12 pierogów zjedz 6 dzięki czemu będziesz miała miejsce na kolejne danie. Zmniejszając porcje spróbujesz wszystkiego, ale nie będziesz przejedzona.


You Might Also Like

3 komentarze

  1. To jest prawdziwe wyzwanie na święta:) Postaram się zastosować Twoje rady:)

    OdpowiedzUsuń
  2. super wpis, bardzo przydatne rady!:)

    OdpowiedzUsuń